Ändra slidelock?

Diskussion i 'Desire - Frågor och problem' startad av Zingmark, 28 maj 2010.

  1. Zingmark

    Zingmark Infant Droid Medlem

    Blev medlem:
    28 maj 2010
    Inlägg:
    2
    Mottagna gillanden:
    0

    MINA ENHETER

    Tjo!
    Nu har jag letat runt efter svaret på min fråga utan resultat, så om jag missat det ber jag om ursäkt, men nu ställer jag frågan.
    Jag är väldigt nöjd med min HTC Desire, haft den i en dryg månad och bortsett från ett batteri som laddar ur relativt fort är jag supernöjd, om det inte vore för en sak: Telefonen låser ideligen upp sig i fickan... Jag tror att det oftast händer när jag hukar mig/sätter mig etc... Jag aktiverade "Unlock Pattern" för att förhindra att den kommer in och ändrar i menyer och ringer samtal, men ibland lyckas den ta sig in på "emergency calls" och plötsligt börjar det pipa i fickan etc etc..
    Är det fler som har detta problem? Finns det ngt vettigt sätt att lösa detta? Går det att ändra det grå "unlock-fältet"?

    Börjar klura på om jag måste köpa en väska för att slippa detta...
     
  2. Johnny

    Johnny Senior Droid Medlem

    Blev medlem:
    1 augusti 2009
    Inlägg:
    1.040
    Mottagna gillanden:
    46

    MINA ENHETER

    lockbot borde vara din lösning :) finns på market.

    Om du vill vara lite rolig så välj Iphone skalet och kör iphoney i bakgrunden ;) får Iphone användare att titta både 1 och 2 ggr ;)
     
  3. Zingmark

    Zingmark Infant Droid Medlem

    Blev medlem:
    28 maj 2010
    Inlägg:
    2
    Mottagna gillanden:
    0

    MINA ENHETER

    Ahh, min räddare i nöden! Funkar finfint! Tack för hjälpen..
     
  4. Droid75

    Droid75 Guest

    LOCK 2.0 funkar med. :)