Nybörjar frågor!

Diskussion i 'Xperia arc - Allmänt' startad av nineteenfortyfive, 15 jul 2011.

  1. nineteenfortyfive

    nineteenfortyfive Youth Droid Medlem

    Blev medlem:
    6 jul 2011
    Inlägg:
    206
    Mottagna gillanden:
    10

    MINA ENHETER

    Har inte fått min telefon än men sitter och leker med sambons telefon. Förde över några låtar via Bluetooth till hennes telefon samt att jag installerade lite spel med Fast installer från Market. Nu är frågan, var hamnar grejerna? Jag trodde i min enfald att det skulle ligga en mapp någonstans som visade allt som ligger på minneskortet? Kan ju vara bra att veta hur man raderar filer också?!?!
     
  2. datagubben

    datagubben Adult Droid Medlem

    Blev medlem:
    11 sept 2010
    Inlägg:
    642
    Mottagna gillanden:
    188

    MINA ENHETER

    OI Filemanager som finns via Market är gratis och bra, med den du se vilka filer som finns på SD-kortet och var dina mediagrejer hamnar. (Sen när du blir lite mer avancerad kan du köpa Root Explorer). :)

    Men om du letar efter spelen som du skickade över, så ligger de i telefonminnet nu och kan bara administreras med Root Explorer/Titanium eller med Inställningar-> Hantera Appar -> Appar på telefonen. :)
     
    nineteenfortyfive gillar detta.
  3. nineteenfortyfive

    nineteenfortyfive Youth Droid Medlem

    Blev medlem:
    6 jul 2011
    Inlägg:
    206
    Mottagna gillanden:
    10

    MINA ENHETER

    Stort tack för goda råd och tips! Höll på att bli knäpp här! Jag laddade ner några APK filer och tänkte slänga dom men de fanns ingenstans... :)