är det någon som får mobilen inom kort och få meka lite med dom,berätta gärna för oss hur det känns och första intrycket,drivrutin, bra eller dålig... m.m... vi andra som kommer få dom senare vill vi gärna ta reda på om den är värt pengarna.
Är det nån som vet om det finns en försäkring som täcker stöld? skulle vilja beställa nallen med en sånt försäkring, det är väl värd eller?
Bara på skoj ringde jag Tre idag för att se vad de kunde erbjuda om jag förlängde mitt abonemang. Vilket jag dock inte kommer att göra som jag tidigare sagt. Enligt dem skulle jag i så fall få Desire HD vecka 45. Vet dock inte om det skulle bero på att de inte får några förräns dess eller om att den första batchen redan är uppbokad.
Den är inte låst. Men som sagt inget minneskort. Jag köpte precis en. Här är länken: http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=200532830468&ssPageName=STRK:MEWAX:IT
Tror inte att vår Key Account Manager hittar på ett datum till oss handlare.. sen är det en annan fråga hur många som kommer och hur långt dom räcker.
carez nu har dom ändrat från beräknat 1 dag till beräknat 4 dagar. stämmer nog det vi snacka om kolla om det står samma på din
Jag har beställt från SuperETrader. Var riktigt tidigt ute, 16e september. Men de verkar va en av få sidor som verkligen fått leverans idag
Funderade på att köpa av honom också men sen såg jag denna recension om man klickar på "Reviews": "On the front page there was description of this phone as HTC DESIRE HD and in fact on the back side was different information that it is by mistake different phone namely HTC DESIRE but not HD. It is big difference to me and I think to everybody. I think this was ticky and dceiving. I dont want to this phone i I will never pay for this. Everybody be careful with this seller." Han har ju sålt nästan alla så det kanske är skitsnack men man undrar lite?
Yess det börjar röra sig hos Superetrader! 20/09/2010 Pending 21/09/2010 Preorder 22/10/2010 Processing
Ojdå...det missade jag helt och hållet. Nu blir jag lite orolig... som tur är har ebay och paypal garanti så det ska nog gå bra. Plus att man kan skicka tillbaka varan om det visar sig att det inte är rätt, utan kostnad.