1. Just nu får du 3 månader till halva priset & 50GB extra surf när du beställer ett mobilabonnemang hos Fello! Testa Årets Mobiloperatör du med! Surfa in på fello.se
    Stäng notis
  2. Registrera ett konto hos Sveriges trevligaste techcommunity!
    Stäng notis
  3. Stäng notis
  4. Stäng notis
  5. Stäng notis
  6. Stäng notis

ICS till P936!!! :-)

Diskussion i 'LG Allmänt' startad av ElWeed, 6 dec 2012.

  1. ElWeed

    ElWeed Youth Droid Medlem

    Blev medlem:
    1 feb 2012
    Inlägg:
    100
    Mottagna gillanden:
    12

    MINA ENHETER

    Nu har ICS kommit till Europa! Jag har kört in den tyska från Vodafone (v20c). När man startar så ändras språket automatiskt till svenska. Jag rekommenderar att ta den från Vodafone. Den andra fick jag BSOD av vilket inte är särskilt kul.

    Firmware hittar ni här:

    http://www.lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=17

    KDZ flash för LG får ni googla fram ;). Allt experimenterande sker på egen risk. Efter ni flashat så vill den inte riktigt starta så ni får ta ur och sätta i batteriet igen och göra en factory reset. Powerknappen + volym ner till ni kommer in i LGs recovery. Där väljer ni factory reset. När den rensat cachen så bootar den automatiskt.

    Mkt. nöje! :-)
     
    Last edited: 7 dec 2012