Hade ju varit bra för ekonomin om man klarade sig med endast en pryl, (Telefon , platta, men prylbehovet är ovanligt stort hos mig) Jag använder min Tab S till massor när jag är hemma. Surfa, Kolla Netflix, HBO, Magine (TV), Youtube mm. Är rädd att sakna storleken på skärmen.
Innan jag kollade på Iphone 6, så var jag helt inställd på en 6 Plus, pga skärmstorleken. Inte lika säker idag. Känner jag mig själv rätt så blir det en 6 Plus ändå. Gillar att kunna kolla lite forum, annonser och annat när man är iväg. Blir ju lite lättare med större skärm.
Kommer nog sätta ut annons på min Note 3 imorgon.
Ska även försöka få till en deal med
tre om jag förlänger ett av mina abb med en telefon. Har förstått ett det kan vara svårt att få rabatt dock.
HAr även planer på att sätta in en platta i min bil, och isf står Ipad mini närmast till hands om jag byter till Apples ekosystem (igen).
Click to expand...