Har precis skaffat mig en sån här ifrån netonnet, och det verkar vara som ni säger då senaste uppdatering är android 11 med oktobers säkerhetspatch. Någon som kan tipsa mig om hur man gör för att "VPN'a" och få tillgång till senaste uppdateringen?
Fick den via Frankrike. Du kan ta ner ex Tunnelbear VPN från Play store och skapa ett konto, man får ett x antal mb gratis per månad. Sen ansluter du den mot Frankrike, söker uppdatering och påbörjar nedladdning, när den startar ladda ner så kan du stänga ner VPN anslutningen.
Funkade perfekt, tack för hjälpen. Är det inte lite mysko att uppdateringen inte dyker upp i Sverige?
Nu har den trillat ner lite till i pris. Är det värt att köpa den? Hur länge till kan man använda den innan den blir kass på riktigt? Tänkte på uppdateringar och sånt.. https://www.netonnet.se/art/mobil-s...e/realme-gt-neo-2-8128gb-black/1022173.17911/
Några år borde den nog uppdateras men räkna inte mer än 1-2 om du vill vara säker. Dock lär den nog inte bli kass bara för att uppdateringar slutar komma (eller kommer senare) än på många andra telefoner.
Svårt att låta bli. Fick bli en. https://www.netonnet.se/art/mobil-s...xMkwHeQ8W9ptVhhKRRP3k4HcySXwKLFxoCtFQQAvD_BwE
Beställde en jag med, anländer på Fredag. Ska bli intressant att testa, kommer från OP7t pro (använder just nu) och Mi 10T pro. Verkar vara dåligt utbud med vettiga skal osv, gillat Oneplus där som är duktiga på tillbehör. Såg någon YT video där man menade att skärmen cappades till 60hz i spel, någon som kan säga något om det?
Hejsan! Tack vare itervas tips om Tunnelbear och VPN mot Frankrike, så fick jag båda A.09-uppdateringen och sedan Realme UI 3.0. Först uppdaterades till A.09 och när den var klar sökte jag igen och fick UI 3.0. Prova samma - det funkade fin-fint. Jag anslöt via Tunnelbear VPN. När telefonen väl såg uppdateringen via VPN-anslutningen så stängde jag av VPN och kunde ladda hem och uppdatera.
Någon som har fått en uppfattning ang. kvaliteten på dessa lurar? Funderar på dessa https://www.netonnet.se/art/mobil-s...e/realme-gt-neo-2-8128gb-black/1022173.17911/ eller Motorola Moto G60s smartphone 6/128GB (ink blue) - Elgiganten Har en Motorola One Action nu som jag är mkt nöjd med vad det gäller kvaliten