Jag uppdaterade frugans Galaxy S till 2.3.3 ifrån Stock 2.2 med Voodoo och jag måste säga att det mesta blev sämre! Hon är lite småsur över hur seg telefonen blivit kan man säga

och JA jag har gjort en factoryreset efter updateringen!
Det som jag märkt vid en snabb överblick är bla skitdålig wifimottagning, och det verkar inte vara enbart symbolen som visar mindre utan det är kass mottagning.
Sen käkar 2.3.3 otroligt mycket ram-minne jämfört mot tidigare versioner, tror fan den tuggar i sig 40-50mb mer än förr.
Det som frun gnäller över är att facebook har blivit skitsegt, Mailappen är aströg på att både öppna och hämta nya mail, och det laggar i webläsaren emellanåt!
Urusel updatering av Samsung helt enkelt! Man kan ju fundera på om dom provkört den över huvudtaget?!? Känns som att Tillverkarna bara vill komma ut först med det nya och då hinns det inte med att köra ordentliga tester innan släppet! Vem fan bryr sig om man får vänta till April, Maj eller Juni?? Huvudsaken är väl att skiten funkar!!
Click to expand...