Guide: Spotify i bilen !

Discussion in 'Applikationer' started by gunnar-medial, Sep 7, 2009.

  1. Mr_Snarl

    Mr_Snarl Teen Droid Medlem

    Joined:
    Jan 26, 2010
    Messages:
    426
    Likes Received:
    12

    MINA ENHETER

  2. lanatus

    lanatus Youth Droid Medlem

    Joined:
    May 17, 2010
    Messages:
    102
    Likes Received:
    0

    MINA ENHETER

    Har en ny modell av Volvo V70. Den har support för blåtand, men... När jag parkopplat min desire och stereon, så kan jag ringa/svara via mobilen (t.om välja kontakter genom att bläddra på stereon!) Men musiken vill inte. I notifieringfältet syns en ikon med headset, i inställningar står det att jag är parkopplad med bilen. Men när jag använder den vanliga spelaren/spotify för musik spelas det upp på den risiga högtalaren på telefonen.

    Någon som kan hjälpa till? :)
     
  3. Ekofasc

    Ekofasc Senior Droid Medlem

    Joined:
    Sep 14, 2009
    Messages:
    1 887
    Likes Received:
    184

    MINA ENHETER

    Jag kör med MW600 & har jag den inställd på FM-radio i stället för att ta emot musik från mobilen, så kommer musiken till stereon & samtal genom headsetet. Sådan inställning borde finnas i alla headset som kan ta emot musik. Men du kanske menar ett trådheadset iofs.

    Någon inställning motsvarande den jag skrev om ovan borde finnas, antingen i mobilen eller stereon, för att överföra musiken genom blåtand.
     
  4. Mr_Snarl

    Mr_Snarl Teen Droid Medlem

    Joined:
    Jan 26, 2010
    Messages:
    426
    Likes Received:
    12

    MINA ENHETER

  5. roxpace

    roxpace Youth Droid Medlem

    Joined:
    May 14, 2010
    Messages:
    203
    Likes Received:
    0

    MINA ENHETER

    Ska inte vara dum, men underbart bra min Legend fungerar ihop med min nya Renault Megane III blåtand, både svara och välja låtar. Däremot verkar det som om på HTC telefoner att blåtandet ballar ur ibland och jag behöver starta om telefonen.

    Sen måste jag även köra Headset Button Fix appen.