Kan vara en bugg. Har varit serveruppdateringar idag om jag inte läst helt fel på turfa.se. Lite off: Men UMEÅ kryllar ju av zoner! o_0 Bättre det satsas krut på Kalmar ;P
vi la in en serveruppdatering med fixar igår som sagt...jag ska lösa detta genast.. Ledsen att det inte funkade för er
nu är det fixat, era förslag blev registrerade men ni fick ett felaktigt meddelande(vi har bland annat byggt om meddelandefunktionen rätt rejält för framtida behov)
Kan ni reseta räknaren då? Jag klickade säkert 5 ggr på suggest Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk
Suggestade flera zoner för några veckor sen inget har hänt :/ och jag gjorde det nyss igen. Behöver verkligen en zon där ja bor... ThaPro @ Turf
Det är som sagt zonförslag, det finns inga garantier för att du får någon zon exakt där du lägger förslag....vi har sett att MÅNGA läggerzoner på sin villa Men vi utvecklar systemet ständigt för att kunna göra turf så balanserat vi kan (Ex. finns det många städer som har relativt många zoner...och andra städer som har relativt få zoner sett till antalet användare...) Men vilken stad bor du i? Vi kanske måste stötta systemet lite...
Bor faktiskt i Svenljunga utanför Borås Behöver någon zon så jag kan ha kul Eller två? Finns en zon i Tranemo (ledig i flera veckor nu) och i Ulricehamn finns det 4st (också lediga i flera veckor)
Äntligen börjar snön tyna bort, så nästa omgång ska man köra järnet Sent from my ~FreeX10 2.2~DarkStyle~ Using SlideIT
Ser att de kommit ett par till turfers i Borås! Nästa omgång blir det till att plocka fram cykeln igen, förutsatt att det inte är alltför kallt. När kommer februaris omgång igång?
30:e januari klockan 12.00 på dagen...eftersom folk frågar om detta måste vi givetvis förbättra info om omgångs-skiften. Dock har vi lite strul med DNS just nu vilket vi jobbar på, men sen kommer sån information givetvis att finnas på turfa.se
Tjo! skulle gärna önska några turf platser på höglandet (i småland), typ i städerna Nässjö/Eksjö/Vetlanda/Sävsjö/Aneby! ser även att lite större städer (ja jag bor i en väldigt liten stad...) som Värnamo/Vimmerby/Valdermarsvik/Askersund/Vara saknar zoner även dom! vore skoj om ni kunde försöka lägga iallafall 1 zoon i de flesta städer i sverige
http://forum.turfa.se/viewtopic.php?f=8&t=308&p=1649 Där finns den buggen rapporterad. Skriv gärna ett inlägg med hur du upplevt att den kommit till. Själv får jag den flera gånger per turfrunda (men jag turfar ganska mycket och ganska länge... ) I spelet: tryck meny -> help -> suggest zones.
Denna app är hur bra som helst! Började igår och tycker det är superkul, ser fram emot nästa period, tack utvecklarna!
Skoj att höra, hoppas det inte är humbug bara? Dåligt skämt jag vet, MEN jag kan avslöja att det verkar som att mer än 10.000st zoner kommer att bli tagna denna månad!! ett enormt rekord då det förra rekordet låg på ca 6.700st i oktober.