Musikspelaren "laggar"

Discussion in 'Hero' started by calle221, Dec 28, 2009.

  1. calle221

    calle221 Infant Droid Medlem

    Joined:
    Dec 26, 2009
    Messages:
    10
    Likes Received:
    0

    MINA ENHETER

    Sen jag skaffade mig Hero för ett par dagar sen har jag störts av att musikspelaren hackar till ibland i ljudet. Trodde först att detta var mp3-filerna som kan ha blivit skadade på något sätt, men detta gäller nästan alla låtar på oregelbunden basis.

    Är det något "känt fel" som går att fixa?

    Jag tycker även att ljudet är ganska dåligt i den, saknar både tydlig bas och tydlig diskant och dessutom är musikspelaren i sig väldigt seg och otymplig. Kan man kanske tanka en annan spelare?
     
  2. Brother_B

    Brother_B Youth Droid Medlem

    Joined:
    Nov 24, 2009
    Messages:
    182
    Likes Received:
    3

    MINA ENHETER

    Sök i butiken efter "task manager" installera och kör programmet, där stänger du ner alla onödiga program, sen ska det förhoppnings vis inte hacka nåt mer. Jag gjorde så och det funkade för mig.
     
  3. Hojte

    Hojte Teen Droid Medlem

    Joined:
    Dec 11, 2009
    Messages:
    460
    Likes Received:
    15

    MINA ENHETER

    för mig laggade på vissa låtar bara, men när jag testade en annan spelare(mixzing) så var det lagg fritt, var för övrigt på de låtar som va lite större och hade större bitrate :P