Hej, Jag satt och kollade runt och hittade denna webbsida. Verkar ju bättre än envirofone. Men hittar inget omdöme om dom. Är det någon här som vet någonting om dom? Är det säkert att skicka in mobilen? Man fick 400kr mer gentemot envirofone tex. Men känslan "det är för bra för att vara sant" finns i bakhuvudet. www.saljmobilen.se "SaljMobilen.SE är ett varumärke som ägs och drivs av TechProffset i Karlstad HB med org.nummer 969744-7606. Vi har tillstånd från Polisen för att driva vår verksamhet, Diarienummer: AAA-572-6984-12" Vågar man skicka in telefonen, eller ska man skippa det? (Ber om ursäkt om det ligger i fel del av forumet)
Om de finns registrerade hos polisen så är det ju en offentlig handling som du kan begära ut, eller åtminstone ringa och kolla. Ring eller maila till företaget och fråga dem hur de kan ge så mycket mer pengar. Sent by airwaves using Tapatalk 2.
Skulle höra av mig imorgon för att kolla upp diarienumret. Men han kände inte till något tillstånd från polisen i såna här ärenden.
Ringde dom idag. Dom hade fått godkänt på diarenumret och allt såg bra ut enligt dom. Så jag beställde ett vaderat kuvert. Så får vi se om jag vågar skicka in den eller inte. Jag väntar svar från saljmobilen.se. Får se vad dom svarar där om det känns bättre efteråt.
Spännande, 1500:- för en S2:a är inte fy skam.... Avvaktar dock, haha. Skickat från min GT-I9100 via Tapatalk 2
När du skrev att det var i Karlstad var jag tvungen att kika vart de höll till. Visade sig att de är registrerade i trappuppgången här bredvid min mor. Så om du får problem kan jag knacka på och fråga (Obs, syftar inte på hot) Min Nexus tapatalkade.
Inte fått något bekräftelse mail ännu. Stod att ett sånt skulle komma. Får se om jag får någon vadderat kuvert imorn eller onsdag då. cloch@ Bra och veta
Även jag är intresserad av att se hur det går. Har en del lurar man kan få betalt för hos dem, men kan inte låta bli att undra om de har "glädjesiffror" på hemsidan för att sedan återkomma med lägre bud pga hittade "fel" Kan någon visa var det står vad som händer om man inte är nöjd med deras bud på luren? Tycker jag letat men hittar inte det någonstans.
Det som gör mig lite nojig är att dom inte tar ansvar för om telefonen/surfplattan blir sämre/dålig av deras tester. Dom har heller inte svarat på min fråga heller. EDIT@ Fick inget vadderat kuvert i posten idag. Heller inte fått någon bekräftelse som det stod.
Intressant sida, betalar dem som de säger så ska jag skicka iväg 2 mobiler direkt. Frågan är om de sätter höga priser och sedan gnäller på att de finns en massa skador osv?
Jag har en Lumia 800 att skicka in. 599:- på envirofone jämfört med 1000:- på denna sida är ju en stor skillnad...
Har precis fått mail med svar på lite frågor! Om man inte kommer överens om priset på luren så skickar de tillbaka den kostnadsfritt. Jag frågade också om en del telefoner som inte fanns på deras listor, bl.a Se W880i som jag har två st luggandes, men de ville inte ha den. Däremot så har de efter min fråga lagt upp HTC Touch Diamond och Touch Diamond 2, vilka jag också har. Nu åker X10:an , Defy och lite andra grejer så får vi se vad som händer.
Har två st X10 minis och en X8 som ryker! Så 900:- tjänar jag på det Frågade också lite saker som jag har fått svar på. [/URL]