Trevlig app som du jobbar på.
Får samma bild,problem som "EnJoker" på min Transformer Prime med ICS 4.0.3.
Detta är inget riktat direkt mot dig utan gäller de flesta appar mm.
Ska man ha en app tillgänglig till tablets. Sträck,zoom inte bara appen till en större skärm. Ser inte alls bra ut då det bara blir massa tom yta och det känns inte rätt. Då är det bättre att inte släppa någon app alls för tablets utan bara för telefoner.
Finns dåligt med bra apps till Tablets som verkligen är Tablet anpassade då utvecklare kan ta den enkla vägen och bara sträck,zooma appen Istället för att göra en app som verkligen ser bra ut och tar tillvara på den större skärmens ytor.
Kan ha fel nu, Men med IOS så går det inte att göra på detta vis utan utvecklaren får göra sig en version enkomt för Ipad för att appen ska täcka hela skärmen.
Edit. Vet inte hur exakt emulatorn är tänkt att vara vid visning av olika system. Men ICS på tablets har inte klockan,batteri mm uppe i högra hörnet som dina skärmdumpar har. Har säkert ingen betydelse men tänkte ändå nämna.
Last edited: 7 april 2012