Byggkvalitet? Hur är det egentligen med byggkvaliteten på HTC nu? När de första HTC'erna dök upp på svenska marknaden med windows mobile så köpte halva vårat företag dessa modeller och efter ett år hade vi en hel plasthink full med trasiga HTC'er. Jag har nu haft Sony Ericsson och nokia men är nu sugen på en Hero men blir nervös när jag läser alla forum som påpekar dessa brister. Är det verkligen ett fåtal olyckliga som haft otur eller är det fler än så? Många kanske inte ens lägger märke till lamporna samt inte använder headphonejacket. Är det någon som använt headphonejacket och haft telefonen i fickan under några veckor och kan konfirmera att den fortfarande fungerar? Någon som vet mer runt detta och är neutral i sitt tänkande?
Jag köpte min 5AUG, provade alldeles nyss att stoppa ett par lurar och inga problem, när jag drog ur dom så försvann ikonen. Har också kört med Bluetooth headset, funkar det med. När det gäller problemen med indikationerna på SMS m.m så verkar det ha med diverse apps att göra. Har bara gott att säga om Heron och det är min 1a HTC, skulle inte tagit i en HTC med tång så länge det var winmo.
Kan också bara påstå att byggkvaliten på htc är enastående. De är mjukvaran som har spökat. De är troligen de som gör att hörlurs uttaget slutar svara också. Men detta är positivt då de kan åtgärdas ed uppdateringar. Vilket inte hårdvarumässiga fel kan. Rekommenderas starktt. Är du osäker, är mitt råd att avvakta och se vad för uppdateringar som kommer. Eller köp idag och glädjs åt en fantastisk tele.
så där. nu har jag fått min nya hjälte av katshing. Allt som allt tog det 3,5 dagar med relativt lite fuss. Så istort får väll katshings kundservice ett välgodkännt utav mig. Dock får posten IG då de tyckte att mitt närmaste utlämmnigsställe var OKQ8 Bergsjön och jag bor typ vid Sahlgrenska Nu får vi se hur länge denna håller
Jag köpte min den 31:a juli och har alltid (till 99%) använt hörlurarna när jag pratar i den. Det var en gång som den inte hittade dem, men det löste sig efter en omstart. Annars så har telefonen varit helt problem fri förutom en död pixel på skärmen som inte syns.