Någon mer än jag som har problem med att tappa täckningen ibland? Speciellt om jag har varit utanför täckning en stund så måste jag starta om för att få tillbaka den.
Japp, samma här med 3Gn, vet inte om det är Tele2 eller mobilen, då jag upplevde att det var likadant med orginalromen som med rootad.
Jag upplever detta med. Det händer även att jag inte får igång 3G uppkopplingen om jag kört WiFi ett tag. Brukar sätta på och av airplane mode så löser det sig oftast.
Jag har tele2, och förutom att jag tappar uppkopplingen ibland så att jag måste slå av och på airplane mode så hoppar min telefon ibland över från Sweden3G till ett nät som heter IQ. Och då slutar 2g/3g att fungera tills jag gör en ny nätsökning så att telefonen använder Sweden3G igen.