Samma här, hoppas att de får in den i bra tid och att man hann vara med i första "tjinget" så att säga
Katshing har preliminärt lev datum till 2010-10-08. Tidigast i Sverige än så länge. Kanske blir de jag beställer från. Någon med erfarenhet av Katshing?
Vet inte men känns som att om man har för tidigt prel. datum kanske man vill ragga lite förbeställningar och sen skylla på förseningar. Min åsikt iallafall.
Jag har beställt både från webhallen och katshing får se vilken som kommer först. webhallen verkar ju få in telefonerna en vecka senare Mailade katshing direkt efter jag beställt och fråga hur många som stod i kö. Jag fick svar 10 minuter senare, då var klockan halv 4 och då stod det 15 pers i kön men de visste inte hur många telefoner de skulle få in.
Jag beställde min på webhallen med. jag har ingen brådska att få min. kommer bli ett roligt mail som dimper ner i mail boxen
Beställde abonnemang + telefon från Dustin nyss. Bara att hoppas man var tillräckligt snabb för att få första batchen!
Då var det klart Blev Webhallen, Bara att vänta nu då, börjar bli drygt att leva med min 1000år gamla Sony Ericsson nu efter det att min Hero blev stulen
Vet hur det känns, jag sålde min nexus och tvingas använda en gammal Touch Diamond 2 nu bara för det i typ 2-3 veckor
Haft min Sony Ericsson Ki800 nu i 3 veckor, och kan ju räkna med att det tar ca 3 veckor till innan man har en ny HTC va?..
Någon som pratat med dustin om när desire hd kommer? eller snarare när och hur många det kommer i batchen?
Mailade tidigare idag. Har mailat Webhallen och Katshing samma fråga under kvällen, postar svar imorgon
lll Man kanske skulle byta till Katshing?.. bokade på webhallen igår så kanske skulle gå snabbare att boka hos Katshing ist
Läste att visa nappade på Modacos bundle, har någon fått någon indikation på språk? Dvs. om det går att få menyerna på svenskan. Tittade runt lite på Desiren, men det var delade meningar på den infon jag hittade.
Kommer förmodligen inte som standard, men det är ju bara dra in en officiell europeisk rom ifrån HTC sen så löser man den biten om man nu vill/måste ha svenska menyer
Fint att det går att ordna, det är mer för att höja andrahands värdet om man säljer den vidare. Om man skulle ändra till en officiell europeisk rom, vad säger då HTC om garanti och liknande? Om det nu inte går att lägga in på ett fullt "korrekt" sätt vill säga.