Tror att jag också bokar om till expansys och sen bara vänta. Börjar bli ruskigt trött på det här nu, måste ha en ny telefon. Min Touch HD har i stort sett gett upp.
Ja nånstans läste jag att dom skulle ta in 1 000 st och hade ~400 förbokningar, var nog i denna tråden... E: Ska maila dom och fråga vart jag står i kö när jag kommer hem bara för att..
Frågade precis hur jag låg till, fick som svar,ganska långt ner i lista Men om dom har 400 bokningar så bör det ju rulla igång nästa vecka.. Lyckades hitta inlägget
Yes. Det var vad tjejen i telefon sa till mig. Hon kollade det i sin dator sa hon. Sen om det är exakta nummer det vet jag inte. Men jag skulle inte förstå varför hon skulle säga det om de inte var så
komplett hade ju ändrat sitt datum till 5e november vilket är en fredag, och idg.se sa att de släpps i sverige 3e november på onsdagen, antar att jag får min på måndagen tidigast om den skickas den 5e. eller i annat fall den 5e om den skickas den 3e vilket inte är troligt. men jag tror iaf på första veckan i november. låter ganska bra.
Nej nu har jag fått deffinitvt svar: det finns ingen chans att HDH kommer ut till Sverige innan mitten av november. 2020 kontakten är shitsäker ang detta och det är ingen ide ens att hoppas innan. Även de här 4 st som skulle komma till Expert stämmer inte eftersom 2020 har inte en enda HDH inne. De kommer till 2020 någon gång tidigast i början av November sedan ska de fördelar på olika centrallager och sedan vidare till butikerna och detta betyder de kommer tidigast mitten av November. Hej då god folk. Jag går och plockar en SGS istället.
Förstår inte varför folk ratar Ebay.co.uk ? De ÄR ju sprillans nya även där om man köper från ett företag där..
Efter ditt omdöme, och om det är gott, så slår jag till därifrån. Sen får man väl hoppas på att jag inte behöver skicka in den för service; har aldrig behövt göra det innan med någon mobil.
"Hej Markus, Idag får vi endast in 75 st och vi har redan över 400 förhandsbeställningar. I nästa vecka kommer en hel del in men vi känner inte till den exakta mängden tyvärr. Med Vänliga Hälsningar, Madelein, eXpansys Sverige Kund Service HTC & Parrot Partner"
Blir en liten mini-review när den anländer i början av nästa vecka. Undrar om jag blir den första som officiellt får den här på SweD (privatperson som får officiell slutversion av telefon). Vore rätt ballt isåfall
Du har lite motstånd Själv skeppar min Desire HD ifrån SuperETrader idag: "Hi, I can confirm that you're on the list for 1st allocation, therefore your item will be dispatched today. thank you." Vem får den först??
En extra för oss andra att lägga beslag på den 3:e november då... Det är säkert så att 2020 låg och sov och tog inte emot förbeställningar förrän i oktober, klart de inte får några förrän i mitten på november då...
Hej ! Tyvärr ser det ut som du är lite längre ner på listan, kön är lång! Men vi får fler nästa vecka. Med Vänliga Hälsningar, Åsa, eXpansys Sverige Kund Service HTC & Parrot Partner
Ringde precis HTC Sverige, dom har ingen aning om när den kommer till Sverige, dom vet lika mycket som oss. Men han kollade med sina kollegor och rykten säger att den kommer till Sverige allt mellan November-Januari vilket är helt absurt. Hur fan kan HTC inte fastställa ett datum till Sverige, det är något som irriterar mig så inåt helvete. Har också mailat CDON, får se vad dom säger. Får jag inget besked är jag nära att avboka och beställa från UK alternativt köpa en SGS (vilket tar emot då jag egentligen inte gillar samsung alls). EDIT: Ringde 20:20, inget bekräftat men första halvan av november är preliminärt. Dock trodde han inte att dom skulle leverera Desire HD till CDON, Brightpoint trodde han, ska slå dom en signal också.