Hejsan! Jag beställde min telefon den 5/11 från Netonnet, den sista informationen jag har fått är att telefonen skickas från deras lager v47 vilket är nästa vecka. Är det någon annan som har fått samma information? Jag undrar även om det finns några som har köpt sina på Netonnet och sitter med dem just nu? Mvh
De sa samma sak till mig hoppas de inte ändrar sig nu!! Edit: Mobilen skickas inte till deras lagar utan direkt hem till oss tror jag. Men vi kanske får mobilen snabbare än alla andra Så står det på deras sida Denna vara lagerförs ej av oss men vi kan beställa hem den till dig! Normal leveranstid till oss är ca 14 dagar efter det att vi mottagit din beställning, och därefter normala 1-3 arbetsdagar leveranstid från oss till dig.
Ofan? Fan vad jag hoppas, jag får abstinensbesvär. Har aldrig längtat efter nått som den här mobilen. Värre än varje unge på denna planet
Vi kommer inte få den vecka 47. Htc har ändrat datum igen. Jag frågade netonnet igår om det var fortfarande vecka 47 och jag fick det här mailet Hej XXXXX Dessvärre är leveransdatumet inte bekräftat från leverantören. Med vänlig hälsning Edit: Mailade de med en annan mail adress fick det här svarat. Hej! Vi beräknar fortfarande få in en leverans av telefonen HTC Desire HD under nästa vecka. Datumet har än så länge preliminärt men vi kommer få detta bekräftat nästa vecka. Skulle det ske några förändringar kring leveransdatumet kommer vi att meddela dig per e-post. Önskar dig en trevlig dag!
Fan vad skumt. Jag pratade med deras kundtjänst i förgår och han sa att det fortfarande var oändrat, dvs att den eventuellt skulle komma in nästa vecka. Fan nu får den ju ta och komma in tycker jag
Nytt mail från NetOnNet: Hej Telefonen ni beställt beräknas komma in i slutet av november. Det är först då din order kommer att skickas. När din order skickas det ett leveransbesked med ett kollinummer. Önskar dig en trevlig helg!
Jag ringde dom nyss och min är inte på väg. Pratade med en jöns som verkade ha någon störning av något slag. "Leveranstiden är 1 - 4 veckor på den där" "Men ni sa att jag skulle få på första leveransen...." "Vi kan aldrig lova något..." "Nä men jag låg på köplats 28 och ni borde väl ha fått fler än det?!" "Mnnnm" Så djävla najs inte.