Notewidget

Diskussion i 'Applikationsutveckling' startad av wulltd, 3 sept 2010.

  1. wulltd

    wulltd Kid Droid Medlem

    Blev medlem:
    3 apr 2010
    Inlägg:
    93
    Mottagna gillanden:
    10

    MINA ENHETER

    Tja! Har utvecklat vidare min app "Simplenote" som blev avstängd pga att namnet var registrerat i usa..
    Testa gärna och säg vad ni tycker / vad som saknas!
    Sök bara på "Notewidget"

    Dag
     
  2. woody

    woody Teen Droid Medlem

    Blev medlem:
    3 sept 2009
    Inlägg:
    319
    Mottagna gillanden:
    19

    MINA ENHETER

    Vad trevligt, den bästa noteringswidgeten har blivit ännu bättre :).

    Lite synpunker:
    I Widgetlistan heter widgetarna fortfarande simplenote.
    Det hade variit trevligt om det gick att ställa in vilka storlekar som ska synas i widgetlistan eftersom det blir en ganska många som det är nu. Kaj har ju lyckats få till det på något sätt i Snowstorm.
     
  3. wulltd

    wulltd Kid Droid Medlem

    Blev medlem:
    3 apr 2010
    Inlägg:
    93
    Mottagna gillanden:
    10

    MINA ENHETER

    Tja haha ja det var ju en miss med namnen! Fixar det på dirren, har fått byta namn och paketnamn hitådit.. sjukt synd att android market bara inte tillåter att man byter namn på sin app om det skulle krångla till.

    Har fått berättat för mig hur man ska gå tillväga med att gömma/lägga till storlekar, men har inte fått det att fungera tillfredställande än.. absolut nåt som kommer då jag inte heller tycker om när det kladdar ner widgetlistan :)

    Tack för feedbacken!