sälja N1

Diskussion i 'Nexus One - Allmänt' startad av Raowlman, 26 sept 2010.

  1. Raowlman

    Raowlman Infant Droid Medlem

    Blev medlem:
    28 jan 2010
    Inlägg:
    10
    Mottagna gillanden:
    0

    MINA ENHETER

    Funderar på att sälja min nexus one och köpa en htc desire hd, är det att byta ner sig eller vad anser ni? :)
     
  2. thorkel

    thorkel Kid Droid Medlem

    Blev medlem:
    21 jan 2010
    Inlägg:
    91
    Mottagna gillanden:
    11

    MINA ENHETER

    Tror att du kommer att ångra dig när det börjar lukta pepparkaka i androidfabriken (3.0). Men nya sense hade onekligen en del små guldklimpar som fjärstyrning av glömd, stulen eller tappad telefon.

    Smaken är som baken men jag kommer att släppa min N1 först när den är slutkörd nästan oavsett vad som kommer, aldrig förr har jag haft så mycket nytta av en telefon tidigare och efterföljande telefon blir mycket troligt en android.
     
  3. DrLaban

    DrLaban Adult Droid Medlem

    Blev medlem:
    14 mar 2010
    Inlägg:
    925
    Mottagna gillanden:
    94

    MINA ENHETER

    Shit, thorkel tog upp nästan varje enskild punkt som jag tänkt nämna. Jag kan tom inte komma på någon annan heller just nu. Kort och koncist.
     
  4. falkinski

    falkinski Adult Droid Medlem

    Blev medlem:
    25 aug 2009
    Inlägg:
    892
    Mottagna gillanden:
    56

    MINA ENHETER

    plus du kan skaffa sense "hd" på din n1 om du vill roota, læst om porteringen som verkar gå snabbt frammåt. det ær væl storleken på skærmen du missar, men hade alla gånger behållt n1an :)
     
  5. ther

    ther Youth Droid Medlem

    Blev medlem:
    5 jun 2009
    Inlägg:
    214
    Mottagna gillanden:
    29
    Telefon:
    Google Pixel 4

    MINA ENHETER

    Telefon:
    Google Pixel 4
    Det finns i mina ögon i dagsläget inget som får mig att vilja byta telefon, känns som snabb OTA övertrumfar det mesta i "eye-candy" de övriga kan erbjuda.