Hej! Den kommer att skickas in i eftermiddag, men har någon stött på något liknande? Den är inte sprucken, och själva touchen fungerar, det går att bläddra, men det är bara övre högra hörnet som är synligt. Vad kan ha hänt? Det är inte min telefon så jag kan inte redogöra exakt vad den har blivit utsatt för, men enligt användaren så "har inget särskilt hänt, den var så när jag drog upp den ur fickan" Ja ja vadsjutton, jag såg nu att topicen kanske vart lite galen, men det är å andra sidan jag med så! Varför går det inte att ändra topic vid redigering! Det blev ju helt fel nu! Det gick ju! måste blivit rekord i redigering, 3 st på 45 sek!
Ser ut som den blivit utsatt bör "brytning". Att man t.ex haft den i ficka och satt sig så att man "böjt" telefonen lite förmycket. Då kan det bli sådär.
Hmmm, hade det på känn! Trånga jeans o stora displayer är ingen bra kombination! Så, då kan jag lika gärna köpa en ny skärm och byta själv, så slipper jag pröjsa något till Anovo? För detta lär ju knappast gå på garantin!
Du kan ju alltid prova skicka in. Har för mig att prisskillnaden är marginell mellan en display samt en display med skifte. // A
Så får det nog bli! Har letat ett tag nu men inte hittat någon display till X8;an! Hittar touchscreen med skal, men ingen lcd-skärm. Tips på var det kan finnas?