Eko och brutna samtal

Diskussion i 'Desire HD' startad av Jojo0137, 9 dec 2010.

  1. Jojo0137

    Jojo0137 Infant Droid Medlem

    Blev medlem:
    9 dec 2010
    Inlägg:
    13
    Mottagna gillanden:
    0

    MINA ENHETER

    Undrar om någon mer än jag upplevt problem med eko under samtal. Jag hör det själv men även de jag pratar med klagar över ett enormt eko. Någon som vet vad det kan bero på och som har tips om åtgärd?!

    Undrar också om samtal som antingen bryts helt och hållet, eller där jag hör den jag pratar med medan samtalsparten inte kan höra mig. Det beror inte på att jag kommit åt knappen för att stänga av micken. Ber om hjälp även här

    Har också en fråga kring inkommande samtal där jag aldrig får höra ringsignalen utan hör först då meddelandesignalen plingar för samtal i röstbrevlådan. Telefonen har legat på laddning vid samtliga av dessa tillfällen, men ljudet har varit på...och jag har fått samtal under laddning tidigare då ringsignalen hörts.

    Tacksam för hjälp...är trött på struuuul!!!