Någon som vet vad det är för update som släpptes idag? Jag fick den runt 10-tiden. Någon mer som fått den?
uppdatera och se vad som händer, sen skriv upp alla data om vad det är för radio och rom och allt sånt
Fick du den som en OTA-uppdatering? Det vill säga, meddelade dig telefonen om att en uppdateringar fanns att hämta? Bara det vore häftigt i sig! Har du köpt den i Sverige?
Det gick ut ett meddelande på Twitter ungefär då också, kanske i respons till en uppgradering som folk väntade sig skulle vara Eclair, för dom skriver:
Blev nyfiken när jag läste detta så gick in på htc.com o kollade lite, hittade detta läs mer om det här och nedladdning: http://www.htc.com/europe/supportdownloadlist.aspx?p_id=283&act=sd&cat=all
Hero_2.73.405.5 är ju gammal ... Får hoppas på att 2.1 kommer den 12e då! Blir att börja gå tillbaka till orginalrommen i helgen då..
Men har Sundrik fått någon annan uppdatering än den som släpptes i september? Hittar inte heller någon nyare variant än den som var i luren när den levererades. Men det hade varit trevligt med en uppfräschning, det är synd att säga att 1.5 är särskilt vettig...
Kan du skriva ner de uppgifter som du får från Settings > About phone? Har inte fått ett pip om nåt OTA iaf...
Haft telefonen i ca två månader. Detta var första gången för mig. Telefonen sa att det fanns en firmware update. Jippie tänkte jag. Äntligen 2.0. Men efter uppdateringen stod det fortfarande 1.5. Har ingen aning om vad det var för buildnr innan. Är ganska osäker på vad som är intressant att veta. Men detta liknar ju mest det bryfer och antii pratade om. Build: 2.73.751.12 Finns det ingen logg som man ka se vad som hänt?
Ja just det. det spelar ju säkert roll också. Köpte min i Hong Kong. Edit: Hittar inte denna ROM upgraderingen på deras hemsida... http://www.htc.com/hk-en/support.aspx
Den finns med på den taiwanesiska hemsida, dock står det att den levereras OTA så den finns inte att ladda ner från sidan, googles översättning är dock inte klockren så... http://translate.google.se/translat...refox-a&rls=org.mozilla:en-GB:official&hs=3uo
Fan va härligt det hade varit att vakna upp den 12e och gå in på HTC's hemsida och se en ny rom för Heron .. Borde ju fan komma inom snar framtid tycker jag.