har läst massa tester från alla som sitter på olika sider som inprincip ger den ris eller ros.
Har försökt hitta den i en butik "netonent,telia,phonehouse"för att testa och få egen uppfattnig om jag ska handla eller invänta Samsungs tab.
Skärmen säger visa är knivskarp andra kan inte ens rekomendera den för sin värsta fiende, så min tanke är hur uppfattar ni den? Fungerar den att använda utomhus, i ljusa rum? Provat ipaden o den var helt okey.
Kan man ansluta ett valfritt usb minne på typ 16 gig om man inskaffar kabel för att ansluta den? Går det att spara över och öppna filer via usb?
Kameran är den bättre än ipad2? Ska inte fota för att få pris, men semester och lite facebook bilder på nya sonen som kommer vore kul att ha i en okey bildskärpa.
Annars är min tanke att den ska med tjejen när hon ska gå ut med barnet och när vi kör som bättre gps och kunna uppfylla filmkraven.
Tacksam för all info som underlättar ens inköp

Click to expand...