Kan säga att hälften av alla inlägg från vissa individer här har varit mer för att uppvigla än något annat och det vet du mycket väl. Vi har varit väldigt nära att stänga ner denna tråd flera gånger om på grund av det och hoppas att det nu efter fler klargöranden inte behövs.
Och för er som klagar på hård moderering, detta är den i särklass mest aktiva tråden där man missbrukar olika regler så det blir inga varningar eller PM utan det är ert jobb att veta vilka regler som gäller. Så enkelt är det.
Självklart kan det ibland bli fel då är det bara o höra av sig på PM.
Den regeln som oftast bryts är "ingen köp & sälj utanför dedikerad tråd". Det betyder att om någon frågar ÖPPET "Kan jag få köpa en?" så blir det trådban någon vecka... inte mer än så. Man KAN fråga privat via PM självklart för det styr vi inte över.
Last edited: Jul 21, 2021