Gameloft fends off winter blues with dollar sale on Android Market -- Engadget Gameloft’s New Year’s sale, all their games for only $0.99 | Android and Me Har inte sett om det kommer gälla i Sverige också, men vi få se imorgon! Håller tummarna!
de skrev på twitter (Gameloft nordic) att de skulle sälja Alla sina spel på marker för 7kr inklusive Modern combat 3 så vi i Sverige kommer få ta del av detta också. Sent from my GT-P7500 using Tapatalk HD
Står följande: Thursday Dec. 29th (10:00AM PST) until Thursday Jan. 5th (10:00AM PST). 10:00 AM PST är 18:00 för oss (CET). Får kolla ikväll och se hur det ser ut. Ska också försöka pricka in Modern Combat 3, den skulle säljas för 7Kr under bara en dag (och det står inte vilken dag). Enda problemet med att ha massa Gameloft spel är att dom brukar vara 500+ Mb i storlek.
Några spel som rekommenderas? Har redan Tintin och Uno. Dom andra spelen har jag inte känt woho för direkt. Men något av dom kanske är värt 7kr eller vad nu reapriset blir? *Tapa tapa tapatalk...*
Tror att asphalt 6 kommer vara med i rean då den var med i förra rean, klart värt 7kr. Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Japp, började på minuten kl 18:00. Ser dessa spel på 7Kr. Skee-Ball Asphalt HD Asphalt 6 Blockbreaker 3 Unlimited HD Modern Combat 2 Order and Chaos Online 9mm HD Where's Waldo Now Texas Holdem Poker 2 Midnight Bowling 2 Platinum Solitaire 3 Tintin HD Assassins Creed Assassins Creed Revelations Uno Backstab HD Diamond Twister 2 Immortals NOVA 2 HD Cowboys and Aliens Driver San Fransisco EDIT: Listan uppdaterad, tror den är komplett nu. Det står också att Modern Combat 3 ska vara på rea i 24timmar men inte när detta startar, bara att man ska följa gameloft på facebook / twitter för att få reda på när den rean drar igång. Har köpt sudoku, backstab, asphalt 6 och uno, vet inte om det finns något mer spel som är värt att skaffa.
Köp spelet så ändrar sig priset, alternativt starta om telefonen, verkar vara cachningen som är problemet, märkte också det.
Rann verkar vara i full gång nu! Vad har ni för tips om grymma spel? Jag har kikat lite på backstab och tintin men är osäker på om de är kul eller bara snygga. Sent from my Galaxy Nexus
Rekommenderar alla som har en bra tel (vet inte vad som krävs jag har iaf SII) att köpa Order and Chaos. Köpte det själv för fullpris för typ en vecka sen då det är vääääldigt likt wow, sjukt roligt och grymt snyggt!
Någon som provat deras spel med t.ex. gametel? i Asphalt 6 verkar den funka utmärkt i menyerna och i garaget men gick inte styra bilen med den.
Det bästa är att ifall jag spoofar mobilen, köper spelen, och startar, kraschar det på direkten. Men ifall jag...hrm...laddar ner det på annat håll, funkar det finfint. Inte konstigt att så många piratkopierar appar.
Jag var inte säker på videogenomgångarna, men det är kanske värt 7 spänn att ta reda på det. :-) tack för tipset. 9mm och chaos and order redan köpt. Asphalt 6 köpte jag på en kronors rean. Bra känsla i det. Sent from my Galaxy Nexus
Jag har spelat det mesta som släppts till Android och enligt mitt tycke så hamnar Tintin lätt på top10 av alla spel. Det enda jag kan klaga på är att det är lite kort. Men det är ju dom flesta spel till Android så.. Hoppas du gillar det *Tapa tapa tapatalk...*