Fråga: Hur få in simkontakter, skriva mms och synka med Kies

Diskussion i 'Galaxy S2 - Allmänt' startad av Evokungen, 9 aug 2011.

  1. Evokungen

    Evokungen Infant Droid Medlem

    Blev medlem:
    9 aug 2011
    Inlägg:
    12
    Mottagna gillanden:
    0

    MINA ENHETER

    Jag må vara dum i huvudet men jag får inte mycket att fungera i min S II.
    Jag har just nu tre mer eller mindre stora problem som jag snabbt skulle vilja lösa.

    1. Jag skulle föra över kontakter från simkortet men av någon anledning hittar inte telefonen kontakterna. Någon som vet vad jag gör för fel?

    2. Hur skirver jag mms utan att överskrida max antalet tecken?

    3. Jag försöker få igång synkning med Kies men av någon anledning hittar inte programmet telefonen. Jag har laddat ner programmet på nytt och startat om datorn flera gånger men det står bara att telefonen inte hittas när jag försöker synka. Tips önskas snarast!


    Sen har jag även en fråga som jag efter ha sökt runt här på forumet ännu inte hittat något svar på men som någon kanske löst nu. Hur sjutton får jag synkning med MS Outlook att fungera med kontakter, kalender samt uppgifter? Är det ens möjligt? Observera att jag kan noll om datorer och dess termer så är det någon som vet hur man gör vänligen gör en instruktion för dummies :)

    Tack på förhand!