Testar och skriva här. Satt på min gamla htc 3d evo igår för att ta lite 3d bilder och satt i mitt smi kort, men helt plöstligt står det ingen service. Den har funkat alla år men helt plöstligt får jag inte mottagnig. Har testat olika simkort och ingenting funkar.
Fungerar simkorten i andra telefoner? Har du testat att starta om telefonen? Har du testat att söka nät manuellt? Har du testat att återställa din telefon?
Jag har testa olika simkort från olika operatörer. Testat att återställa mobilen flera gånger inget funkar. Tycker att det är skumt för det har funkar perferkt förut. Tydligen ett känt fel hos htc att det blir "ingen signal" om jag googlar lite på problemet men ingen verkar ha lösning på problemet