IS & DOA | Frågor & Svar

Diskussion i 'Incredible S' startad av Fettkeewl, 15 apr 2011.

  1. Fettkeewl

    Fettkeewl Teen Droid Medlem

    Blev medlem:
    15 dec 2010
    Inlägg:
    432
    Mottagna gillanden:
    31
    Telefon:
    Samsung Galaxy S10e

    MINA ENHETER

    Telefon:
    Samsung Galaxy S10e
    Platta:
    Samsung Galaxy Note 10.1
    Hej folket. Tyckte att vi kunde ha en tråd där man kunde vända sig om man skulle ha trubbel med sin IS, och inte visste vad som gällde för den när det gäller DOA, reparationer osv.

    Jag drar upp första fallet.

    Min egen IS har 2 och endast 2 futtiga problem. Som vorre sköna att leva utan.

    1. I "telefon" brukar man ju se samtalshistoriken när man klickar sig in där. Alltså inte under samtalshistorik fliken utan själva ring delen.
    På min mobil syns detta inte fören ja trycker in ett nummer och suddar ut det, då ploppar alla fram

    2. Det har hänt mig ett tio-tal gånger att mobilen tappat "all kontakt" ?? med nätverket, vilket har resulterat i nedanstående beteende.
    Likt sätta igång flygplansläge, sedan stänga av så ombeds jag att skriva in PIN-koden igen. Vilket är rätt frustrerande om man skulle missa samtal pga att de skett och man ej vetat om det!

    Will it DOA? Will it DOA? (float?;D)
    Det var väl 30 dagar hos HTC, tror jag hämtade ut min 28:e mars! Förväntas butikspersonalen (t.ex i telenor) veta att HTC har 30 dagars doa?

    tacksam för alla svar:)