Lockbar

Discussion in 'Desire - Frågor och problem' started by Anwar93, Aug 4, 2010.

  1. Anwar93

    Anwar93 Teen Droid Medlem

    Joined:
    Apr 26, 2010
    Messages:
    464
    Likes Received:
    3

    MINA ENHETER

    Nu vet jag inte om det heter lockbar, men jag menar iaf. skärmen man får när man ska låsa upp mobilen.

    Problemet är att den ibland fastnar längst ner! Någon annan som har det problemet? Hade inte problemet innan, och är därför van att göra det utan att titta på mobilen. Rätt så jobbigt, och tar någon sekund extra av mitt liv :P
     
  2. honoka

    honoka Youth Droid Medlem

    Joined:
    Jun 30, 2010
    Messages:
    239
    Likes Received:
    15

    MINA ENHETER

    Har hänt mig 1-2 gånger sedan 2.2 uppdateringen. Inte så farligt egentligen, bara att ta tag igen och ge den det där sista rycket så går den upp!
     
  3. Anwar93

    Anwar93 Teen Droid Medlem

    Joined:
    Apr 26, 2010
    Messages:
    464
    Likes Received:
    3

    MINA ENHETER

    Hänt mig betydligt fler gånger. Saken är den att den inte glider ner lika fint som innan. Den känns betydligt trögare! Förra följde med i kanske 20% av vägen, innan den automatiskt drog ner sig. Det känns som att man måste dra ner denna betydligt mer för att den ska ge samma effekt!
     
  4. SALVETA

    SALVETA Teen Droid Medlem

    Joined:
    May 18, 2010
    Messages:
    361
    Likes Received:
    52

    MINA ENHETER

    Det är nog för att den andra gick upp ganska lätt, jag var tvungen att ha kod också för att den inte skulle hitta på saker själv när den låg i fickan innan jag hade skal.
    Men en annan konstig sak hände mig idag, ringsignalen bara fortsatte efter att jag avvisat samtalet med lockbaren, var tvungen att lägga den upp och ner för att den skulle sluta.