Någon som uppgraderat från Note 20 Ultra?

Diskussion i 'Galaxy S22 Ultra' startad av corb06, 25 februari 2022.

  1. corb06

    corb06 Senior Droid Medlem

    Blev medlem:
    29 januari 2011
    Inlägg:
    1.244
    Mottagna gillanden:
    672
    Operatör:
    Tele2 Obegränsad
    Telefon:
    Samsung Galaxy S25 Ultra

    MINA ENHETER

    Operatör:
    Tele2 Obegränsad
    Telefon:
    Samsung Galaxy S25 Ultra
    Telefon 2:
    Samsung Galaxy Watch6 Classic
    Platta:
    Samsung Galaxy Tab S10+ 5G
    Platta 2:
    Samsung Galaxy Tab S7 Wifi
    Hur upplevs telefonen jämfört med Note 20 Ultra? (Förutom nytt batteri förstås)
    Skärmen, rappheten, kameran, zoom-stegen, känsla, pennan osv.

    Är det värt kostnaden upp emot 10 000 i mellanskillnad?
    (Räknar med att få 5000 för Note 20 Ultra och pröjsa runt 14-15 för 512:a av S22 Ultra om det blir aktuellt med uppgradering)
     
  2. Dashio

    Dashio Senior Droid Medlem

    Blev medlem:
    6 juni 2018
    Inlägg:
    1.930
    Mottagna gillanden:
    727

    MINA ENHETER

    Jag vet inte om jag uppgraderade från Note 20 Ultra men skickade precis in tillbaka till Samsung. Gick över till Pixel och jag kan erkänna att jag var väl en av de som inte nyttjade pennan så ofta som jag trodde. Var endast när jag skulle visa mina kunder någonting och behövde någonting att kladda på men annars klararde jag mig utan. Kameran är jag faktiskt glad att jag gick över till Pixel för att av någon anledning så var jag inte så nöjd med bilder inomhus. Har barn och fotar väldigt mycket barn som rör sig och det blev en stor utmaning för min gamla Note iaf.

    Det jag faktiskt kan sakna är faktiskt UI, tycker till och med att telefonappen är extremt mycket bättre på Samsung än Pixel. Om man använder bägge simkorten så tycker jag Samsung är lite bättre på det.
     
    corb06 och Kristy gillar detta.