Säljes: Nexus 4 och Asus TF300T

Diskussion i 'Arkiverade annonser' startad av Arju, 22 mar 2014.

Trådstatus:
Stängd för vidare inlägg.
  1. Arju

    Arju Teen Droid Medlem

    Blev medlem:
    25 jun 2013
    Inlägg:
    489
    Mottagna gillanden:
    268
    Operatör:
    Vimla!
    Telefon:
    Google Pixel

    MINA ENHETER

    Operatör:
    Vimla!
    Telefon:
    Google Pixel
    ROM:
    Dirty Unicorns
    Info:
    Nova Launcher Prime
    Jag hade jätte otur för två veckor sedan var jag tappade min Nexus 4 med skärmen först. Den fick en fin spricka (touchen på hälften av skärmen fungerar) men den ljuser upp och hele skärmen fungerar. (se bild)
    Jag orkar inte att laga den och har verkligen inte tid eller pengar. För den händiga så kostar det bara 399kr genom ebay att köpa skärmen så att du kan byta den själv. Ännars har jag alltid haft dbrands skin på baksidan så och restan av mobilen ser fortfarande ny ut. det följer med en bumper case och en hårdplast case, 2 skärmskydd och 1 svart carbonfiber skin och 1 röd carbonfiber skin, båda från dbrands. laddare följer med.

    Jag har försökt att ta kort på sprickan. Det är bara skärmen som har en spricka, allt annet ser ut som ny.

    Bild1: http://i60.tinypic.com/2zyz8dt.jpg
    Bild2: http://i60.tinypic.com/2hf4f1t.jpg
    Bild3: http://i62.tinypic.com/2m4yt1f.jpg

    Pris: Ge bud

    Asus TF300T är det ingen fel på. jag ha haft den i 1 år och körar Android 4.4.2 kitkat på den just nu. Fungerar klockrent. Jag har dock inget behov för den nu. Det finns dock jättejättejätte små repor på skärmen som inte syns, dock bara om man letar men det stör inte funktionaliteten. Det går dock inte att fånga reporna på bild eftersom dom nästan inte syns. Laddare följer med.

    Bild1: http://i60.tinypic.com/acy59v.jpg
    Bild2: http://i57.tinypic.com/rshdlj.jpg
    Bild3: http://i60.tinypic.com/m8dx05.jpg

    Pris: Ge bud

    Kan tänka mig 2000:- kr för båda dvs(typ 800:- kr för nexus 4 och 1200:- kr för Asus tf300t), men alla bud är välkomna.

    Jag är i stor behov av pengar just nu eftersom vi väntar en pojke i Augusti, min fru är gravid. Vår ökonomi är inte den bästa just nu så jag försökar att sälja mina tekniska prylar för att samla ihop pengar. Jag önskar att överraska min fru med att köpa en barnvagn för vårt första barn :).

    Jag har tidigare gjort affär med blerimus och har redan frågat honom att kunde använda honom som referrens.

    Jag bor i Örebro om affärar önskar att göras där eller så kan jag skicka men då önskar jag att ni står för frakten.
     
Trådstatus:
Stängd för vidare inlägg.