O2X eller HTC S

Discussion in 'Köpråd och fyndtips' started by Robroy77, Jun 11, 2011.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Robroy77

    Robroy77 Youth Droid Medlem

    Joined:
    Oct 4, 2009
    Messages:
    200
    Likes Received:
    2

    MINA ENHETER

    LG Optimus 2x eller HTC Sensation vilken är bäst utav dessa två?

    Vilken hade ni valt och varför?
     
  2. baracken

    baracken Senior Droid Medlem

    Joined:
    Feb 23, 2011
    Messages:
    1 707
    Likes Received:
    103

    MINA ENHETER

    LG är ju fortfarande på uppåtgången. O2X har ju inte fått uppdatering till 2.3 vilket jag anser är väldigt dåligt, men när den får det så tror jag att det blir en bra telefon. Dock så tror jag på att vänta en månad till med att köpa en O2X då jag tror att LG kommer byta vissa saker som har strulat i de första telefoner dom släppt.

    Läst att dom som köpt sensation är väldigt nöjda och den ligger ju 2:a så att säga, om du surfar mycket och läser mycket text och vill ha en robust telefon så är det ju utan tvivel sensation du vill ha.

    Dom flesta väljer ju nu mellan SGS2 och sensation där SGS2 är bättre på spel och film gentemot sensations högre upplösning på skärm vilket bättre lämpar sig till text.
    O2X är en okej telefon och väldigt snygg, men så länge den är fast på 2.2 så känns den ändå ganska dålig.
     
Thread Status:
Not open for further replies.