Problem med android market

Diskussion i 'Allmänt' startad av kennethbot, 27 jun 2011.

  1. kennethbot

    kennethbot Baby Droid Medlem

    Blev medlem:
    17 apr 2010
    Inlägg:
    22
    Mottagna gillanden:
    0

    MINA ENHETER

    Tjenare kollat runt lite här i forumet men bara hittat gamla trådar om saken och inget riktigt svar så hoppas på att få det nu.

    Jo det är så att på senaste tiden (1-2veckor) så har jag inte kunnat ladda ner apps på market:S har testat att installera om market funkar inte har rensat chache och allt liknande men den vägrar att ladda ner apps, det ända som står när jag börjar ladda ner en app är börjar hämtning och sen försvinner det. Om jag då går in på samma app i market igen så står det installera istället för hämta men det händer inget när man trycker ändå:S

    Hoppas någon kan ha svar på detta

    P.S har en htc desire rootad med cynaogenmod 7 men det har funkat innan så tvivlar på att det är rootningen det är fel på
     
  2. andred

    andred Kid Droid Medlem

    Blev medlem:
    21 dec 2010
    Inlägg:
    98
    Mottagna gillanden:
    9

    MINA ENHETER

    Fungerar det att installera appar via webbversionen av Android Market? Har du nyligen uppgraderat Cyanogenmod? Gjorde du full wipe?

    Har du testat att installera Alogcat och tittat igenom det som loggas när du försöker installera en app?
     
    Last edited: 27 jun 2011
  3. sm7tcd

    sm7tcd Infant Droid Medlem

    Blev medlem:
    9 okt 2010
    Inlägg:
    10
    Mottagna gillanden:
    0

    MINA ENHETER

    Hej,

    Löste du problemet?
    Jag har exakt samma problem efter att kört in 2.3.3 i rootad telefon.
    Har du något tips?