Någon som testat att rootat genom att gå till väga på följande vis?: How To Root Samsung Galaxy Tab 10.1 Eller har tips på någon annan länk där man kan roota denna?
Ladda hem filen som finns en bit ned i första posten under 'retail 3g' Lägg den på sdcard och gå sedan in i recovery och flasha filen, enklare än så blir det nog inte. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1171089 "LOOK" Here First {List} Roms/Kernels/Mods/Themes/FAQ'S *Update 27/09/11* Sent from my GT-P7500 using Tapatalk
Var det något fel på tidigare trådar? De är ju bara någon dag gamla. Onödigt att starta nya trådar med samma innehåll. https://swedroid.se/forum/showthread.php?t=54455 Roota och flasha GT 10.1 https://swedroid.se/forum/showthread.php?t=47478 GUIDE: Roota Galaxy Tab 10.1 ifrån Telia https://swedroid.se/forum/showthread.php?t=52726 Vilken ROM kan/skall man ha i nuläget?
Jag har sett dessa trådar. Men dom stämmer inte överens med min fråga. Jag har ingen telia-platta jag vill heller inte ha något nytt ROM. Sedan är begreppet att flasha nytt för mig, förut har jag rootat min telefon genom mjukvara från dator och usb till telefon. Så därför skapade jag en ny tråd för att vara säker på att det blir rätt. Sedan undrade jag ju också om länken jag hänvisade till var ett alternativ. Tips: Lägg klister på en root-tråd, så behöver inte nya trådar skapas som denna.