Fråga: S3+extented battery, vilka skal passar ?

Diskussion i 'Galaxy S3 - Allmänt' startad av hausmanis, 20 maj 2013.

  1. hausmanis

    hausmanis Teen Droid Medlem

    Blev medlem:
    25 aug 2011
    Inlägg:
    262
    Mottagna gillanden:
    80

    MINA ENHETER

    Hey

    Tänkte bara fråga andra som har en Galaxy s3 med Extented batterykit, om ni har hittat något skysst skal som passar med den lite tjockare backplaten som är med i Samsungs extented batterykit ?

    Tacksam för svar
     
  2. anCnoc

    anCnoc Youth Droid Medlem

    Blev medlem:
    2 jan 2012
    Inlägg:
    110
    Mottagna gillanden:
    7

    MINA ENHETER

    Har bara erfarenheter från mitt otterbox commuter. Har idag samsung 3000 mah med Qi klisterlapp i för trådlös laddning och commuter utanpå. Fick på både inre och yttre skalet men passformen var inte optimalt då knapparna hamnade snett.
    Idag använder jag enbart det inre skalet för skydd mot stötar och idag passar riktigt bra med knapparna.

    Skulle tro att de flesta skal med någon form av gummi töjer ut sig tillräckligt, är inte så fint i kanten bara det funkar. Finns en tråd om detta batteri där en hittade ett shysst skal som verkade fungera.