skydd till desire

Discussion in 'Desire - Frågor och problem' started by gurgel, Apr 28, 2010.

  1. gurgel

    gurgel Teen Droid Medlem

    Joined:
    Mar 23, 2010
    Messages:
    359
    Likes Received:
    15

    MINA ENHETER

    nu när man såg skräckexemplet på den krasade displayen så känns det som man verkligen måste vara försiktig med telefonen, jag har letat efter crystal case eller soft case, vilket är att rekomendera? crysal case har jag haft till en annan telefon,det funkade sådär, men hur är soft case, någon sade att det samlade damm och smuts, stämmer det?
    jag tänke ialla fall skaffa något av dom, är det någon som vet var dom säljer crystal case samt soft case?
    jag har letat men kan inte hitta något.

    skicka gärna med en länk till stället som säljer det.

    sedan så kanske man skulle dra på ett display skydd också, men dock inte copter eller invisible sheild då jag inte gillar den gummiliknande ytan det ger,
    är det någon som vet något displayskydd som ger samma känsla som utan display skydd, om ni förstår vad jag menar. skriv gärna med en länk även till detta.