Tangentbord

Diskussion i 'Galaxy S' startad av jarrob, 16 okt 2010.

  1. jarrob

    jarrob Kid Droid Medlem

    Blev medlem:
    9 okt 2010
    Inlägg:
    32
    Mottagna gillanden:
    0

    MINA ENHETER

    Hejsan! Jag uppgraderade nyss min Galaxy via kies till 2.2?

    Iaf så har jag nu fått ett annat "tangentbord" i luren. De är nu siffror på bokstäverna och när jag använder tangenterna och de andra knapparna (pil knappen och redigera knappen så vibrerar inte längre telefonen som respons på att jag trycker. Hoppas ni förstår vad jag menar. Till min fråga, hur får jag tillbaka till den gamla varianten av tangentbordet med vibration? :)
     
  2. IntenZe

    IntenZe Youth Droid Medlem

    Blev medlem:
    29 jun 2010
    Inlägg:
    131
    Mottagna gillanden:
    1

    MINA ENHETER

    Alltså vibrerar telefonen när du väljer bakåt-knappen annars då? Om inte så kan du prova gå (jag har engelska men du lyckas säkert översätta) setting --> sound ---> haptic feedback.. bocka i den.
     
  3. jarrob

    jarrob Kid Droid Medlem

    Blev medlem:
    9 okt 2010
    Inlägg:
    32
    Mottagna gillanden:
    0

    MINA ENHETER

    Fixade det! Viberationsåterkoppling bockades i. Tack för din hjälp :)
    Tangentbordet då? Det går inte att få de gamla?
     
  4. hackan

    hackan Teen Droid Medlem

    Blev medlem:
    19 jun 2009
    Inlägg:
    473
    Mottagna gillanden:
    7

    MINA ENHETER

    Var det Swype du körde innan? (märkte att Samsungs egna tangentbord gick in istället för Swype när jag rensde).
    Swype kan du få genom att hålla in (long-press) i en textruta (när du har "fel" tangentbord framme) och välja "inmatningsmetod".