@rickards &
@pitrus-
Jag tänker så här, det skulle vara smart/trevligt om telefon appen skulle "lära sig" mer allt eftersom, som tex sms appar, om jag tex ringer ett telefonnummer som jag slår in för hand på telefonen till skatteverket så presenteras det för mig när signalen går fram redan (inte före, alltså när jag knappar in siffrorna)
Att den presenterar Skatteverket när jag ringer kan i mitt fall ha både med att jag har godkänt att Google har presentation men jag har också Eniro appen sedan gammal, vilken som visar vad har jag inte koll på men strunta i det.
Nu har jag alltså ring detta nummer en gång på denna telefon, om jag om 6 månader börjar slå numret igen kan jag ju tycka att telefonen skulle "föreslå" det numret allt eftersom jag matar in siffrorna, baserat på tidigare nummer man slagit.
Thats it, jag skulle gilla det, det är allt
Nej
@rickards mig veterligen har det aldrig funnits på android.
@pitrus- jupp har kollat behörigheterna och den har rubbet!
Tack för svaren och förslagen!
Click to expand...