varför är telefon så seg

Diskussion i 'Wildfire' startad av beerman, 12 feb 2012.

  1. beerman

    beerman Youth Droid Medlem

    Blev medlem:
    18 aug 2010
    Inlägg:
    167
    Mottagna gillanden:
    49

    MINA ENHETER

    hejsan alla! har en wf s som bara låser sig hela tiden spelar ingen roll om ja har minneskort och sim kort i den kan fungera en timme eller så men sen låser sig den .

    Har fabriksåterställt flera gånger inga appar alls bara rotar runt i inställningar utan att göra nåt eller bara kollar i olika inställningar så låser sig den dumma telefonen har varit så sen ny ca 6månader nu.

    Är det nåt känt problem med denna modell ? har en magic som går som en dröm med ginger yoshi aldrig nå krash och batteri tid på ca 3 dagar med ganska flitig användnig

    har ju lämnat in den men undrar om de är nå vanligt problem

    tack på förhand
     
  2. toxic76

    toxic76 Adult Droid Medlem

    Blev medlem:
    26 jan 2011
    Inlägg:
    737
    Mottagna gillanden:
    65
    Operatör:
    Tele2
    Telefon:
    Honor 10

    MINA ENHETER

    Operatör:
    Tele2
    Telefon:
    Honor 10
    Telefon 2:
    Honor 8 lite
    Telefon 3:
    Huawei Nexus 6p
    Platta:
    Lenovo tab2
    Det du beskriver låter då inte som något vanligt problem.. Jag har själv haft igång min i 4 veckors tid utan att starta om den eller ofrivilliga omstarter.. Du tänkte aldrig på ifall mobilen kändes ovanligt varm ?
     
  3. beerman

    beerman Youth Droid Medlem

    Blev medlem:
    18 aug 2010
    Inlägg:
    167
    Mottagna gillanden:
    49

    MINA ENHETER

    ne

    den var bara som vanligt lite ljummen, har märkt min magic bli varmare när ja kör wifi på den
    de må kanske ha varit ett måndags ex kan man hoppas
     
  4. knabb

    knabb Baby Droid Medlem

    Blev medlem:
    13 jul 2010
    Inlägg:
    26
    Mottagna gillanden:
    0

    MINA ENHETER

    Jag har en vanlig WF, den var seg och hängde sig stup i kvarten, gick knappt att använda som telefon trots rensning av appar mm. Samma fenomen hos tre stycken kompisar. Jag rootade och stoppade i ett cm7. Nu funkar den som en dröm. WF S lär vara bättre än WF.
     
  5. beerman

    beerman Youth Droid Medlem

    Blev medlem:
    18 aug 2010
    Inlägg:
    167
    Mottagna gillanden:
    49

    MINA ENHETER

    wfs

    har fått den lagad nu det var nå kort i den som är utbytt ska hämta på måndag å se ifall den fungerar bättre.ska väl försöka på och byta rom hur man nu gör det å wf

    ska läsa in lite trådar
    tack o hej

    mer öl blir livet ljusare!!!!!!!!!!!!!o_O