Får ni viaplay att fungera? Innan senaste viaplay uppdateringen fick jag grå bild men ljud fungerade. Nu när telefonen fått officiellt stöd i appen hänger det sig när jag försöker starta filmer. Händer det alla eller är det fel på min sida?
har inte provat men på en annan telefon jag hade kunde man växla mellan intern spelare och programmets. Provat det?
För mig fungerar det felfritt och har gjort så hela tiden. Har du testat att ladda ner appen på nytt och installera..? Sent from my LG-D802 using Tapatalk
woo: problemet med det är att man inte kan se DRM-skyddat material. Jag vill se fotbollen vilket är skyddat av DRM. Så det är tyvärr inte en möjlighet. mikod: Ska prova det. Är du rootad eller trixat på andra vis? EDIT: nepp ominstallation av viaplay gjorde inget... Det här är så jäkla irriterande. Jag är mycket mycket nöjd med telefonen i övrigt men anledningen till att jag bytte från iphone var att få större skärm att se fotbollen på när jag inte är hemma. Å nu funkar inte det.
Här funkar de å se fotbollen på viaplay utmärkt , fick gå in i inställningar och välja att använda den interna spelaren ,, kollar fotboll nu Kollade mina iställningar de står off på inbyggda spelaren ,,
Du gör mig lite förvirrad hehe... EDIT: Cool! Det funkar med native spelaren. Märkligt. Det står ju under att drm-skyddat material och nedladdning inte fungerar då. Nedladdning verkar vara borta men fotbollen verkar fungera!
Skönt att de funkar nu för dig , de var på xperia z1 ja var tvungen å välja den inbyggda spelaren de är ja som rör i hop de lite sorry .. Micke