Säger dock inget om Sverige ännu och hur det verkligen kommer att bli. Se min tidigare post eller specifikationen för 5s Hur det kommer se ut beror på vilken modell vi får, men skulle ha svårt att tro att vi inte får en utan fullt stöd för LTE. Skulle dock tro att vi får samma som UK, alltså A1457 - med den får vi fullt stöd för LTE.
Non? Snygga telefoner. Blev besviken. Var lite sugen på en liten, billig, iPhone men den här ser så förbannat plastig ut. Edit, och vad är skillnaden? Ingen fingertrycksavläsare, fulare och mellan 0,5 och 1,5mm större. Typ 10g tyngre. Är iPhone 5C en iPhone 5?
Klart den ser plastig ut. Den är ju tillverkad i just det, plast. F.ö. kommer iFemmaS ha samma pris som i5 när den var ny.
Typ 6 papp då? Vet du vad den lilla hamnar på? Runt 5? Är inte 5C bara gamla 5:an fast med plastigt skal på? Samma skärmstorlek och allt. Jag hoppades på en liten och smidig iPhone med normalt skärmformat
Nästan samma, lite bättre kanske, förutom LTE, där är i5C bättre än i5. Vad menar du med "lilla"? Både 5C och 5S har samma skärmstorlek. 5C kostar runt $99 som billigast med två-års-kontrakt och $199 för den med 32 GB minne. Mer minne finns ej i den.
Funny https://www.youtube.com/watch?v=1sIWez9HAbA&feature=youtube_gdata_player GT-N7105 via Tapatalk 2
Det här är intressting: http://gizmodo.com/how-apples-m7-ch...source=gizmodo_facebook&utm_medium=socialflow Skickat från min Nexus 4 med Tapatalk 4
Fyfan vad sexig och lyxig guldiga 5S är. Klår One med hästlängder! Lätt snyggaste smartphonen hittills.
Verkligen inte. Riktig telefon för äkta douchebags och wannabe "jag-tror-jag-är-kung-på-stureplan"-l*der. Den svarta är helt klart snyggast. -- Plötsligt var plast bra på en telefon. Well, Apple did it...
Jamen 5an va aldrig ful heller. Guld tonen ger den en extra touch av lyx och elegans. Inte ofta man ser guldiga telefoner.
Äpplet vet iaf hur man tar bra betalt.. shit alltså.. Är glad jag har bägge ögonen öppna och inte blint köper vad som helst som något specifikt företag pumpar ut bara för det står deras märke på produkterna. http://www.webhallen.com/se-sv/hemelektronik/kampanjer/apple_nyheter/ För min del lutar de starkt mot Note 3 den 25:e. Trött på små sketmobiler. Nu kör vi som de tunga grabbarna! Rediga skärmar ska de va. Om 3-4 år kommer 5,7" vara S6 mini ändå
Men dra åt helvete vilka överpriser! Skulle inte 5C vara budget? Inte fan är 6000/7000 kr budget någonstans.
Telefonen har precis presenterats. Den har inte ens börjat säljas via apple store. Så ta de priserna med en nypa salt.