Hej Då min blott två månader gamla P8 fick ett ofrivilligt dopp i en sjö i somras och inte ville starta efter att ha legat med luckorna borta i ris ett antal dygn så satte jag den på laddning mest på kul. Döm om min förvåning när den vaknat till liv igen! eller nästan.. skärmen är knas. Var kan jag få skärmen utbytt till vettigt pris? den kan ju kanske vara ok trots allt .
Ser nu att du har den svarta, den är 200 kr billigare: http://www.mytrendyphone.se/shop/huawei-p8-lcd-175292p.html Manual: Lätt som en plätt!
Själv har jag fått ett äckligt jäääävla pixel fel mitt i skärmen.. syns bara när det är ljusa grejer på skärmen.. Fyfan jag hatar pixel fel
Har fått precis samma! Pixelfel som bara syns på ljus bakgrund. Köpte min på Netonnet för en vecka sedan. Tröttsamt. Hur fungerar Huaweis support? Måste jag anmäla felet till Netonnet eller direkt till Huawei?