Info fra Twitter i dag: "Det stämmer, det är fortfarande v.29 som gäller. Får vi ny info så ska vi se till att gå ut med det till våra kunder." Sent from my Desire HD using Tapatalk
Fick precis sms från telia. pga av förseningar i leveranser från samsung beräknas den svarta att leveras till mig i mitten av augusti. så jag blev erbjuden att byta färg.
Fick även jag sms om att svarta skulle jag kunna få någon gång i augusti, eventuellt. Så mycket för "enbart hos Telia". Stod och fingrade på en vit på Media Markt idag och drömde mig bort.
Om jeg har fått den samme SMS når jeg kommer hjem fra ferie, så vil jeg prøve å få makulert ordren. Jeg vil ha en svart, ikke hvit. Om man skifter farve så tar det allikevel 7-14 dager (best case) og da er man jo i August allikevel. Sent from my Desire HD using Tapatalk
Jag har då fan inte fått nåt sms från felia, jag beställde 23 maj en svart, har även ett mailbekräftelse på svart. men jag har bara fått veta via mail vecka 29 eventuellt. När beställde ni? Jag tyckte jag var ganska tidig gentemot många andra.
Beställde den 17 juni Såg nu att telia ändrat till att den inte finns i lager och beräknas komma in 16 aug både svart och vit.
kösystem verkar ju inte direkt fungera föra Telia. Sinnessjukt att dom inte erbjöd dom som beställt tidigt en chans att få en vit istället eftersom dom då visste att svart skulle bli försenad.
Jeg har annullert min ordre hos Telia. Jeg tviler på at de klarer å registrere det, så når jeg ringer i morgen står det ingenting om det i systemet.... Sent from my Desire HD using Tapatalk
Kunde du annullera din order? Min order stod som skickad men han kunde inte se när eller liknade. Kunde inte heller få någon trackid. Dom sa att jag skulle skita i att hämta ut den så räknades det som en orderånger automatiskt. Åkte ner nu över lunchen och köpte en på Telia i gårda istället. Helt sjukt att dom kunde fått in det tidigare än oss som beställt sen länge.
Jag vet faktiskt inte om dom kan lösa det när det gäller fast bredband. Men när det gäller mobilt bredband ska det inte vara några problem. Dock blir det 24 x 200 plus 24x99 för mobila bredbandet. Köpte min kontant för det skulle gå snabbare.
Jeg fikk beskjed på Facebook fra Samsung i dag. De skrev at Telia får en leveranse med sorte tabs i løpet av Juli måned. Wtf?? Sent from my Desire HD using Tapatalk
Ringde för första gången supporten idag och kollade så att mitt byte har gått igenom och det verkade som att dom skulle skicka den ikväll. Han lät uppenbart trött på hela soppan han som jag pratade med. Det spär ju bara på att det kommer fram uppgifter att telia får massa svarta tabbar i juli nu. Frågan är ju om dom går till dom som faktiskt har förbokat.
Och jag fick reda på i onsdags att alla svarta TAB's kommer in imorgon (fredag) och att min leverans är under bevakning (listan på dom som ska få svarta Tabben i denna leverans) och att dom skulle skicka den imorgon (fredag) så jag får den senast onsdag nästa vecka.