Inte ens om jag skickade 20 sms om dan, lade in 5 facebook inlägg och 13 twitters hade jag valt pro för de finns så många andra sätt att få in information om man gör det ofta (app rekommendation: wifi-keyboard). Mini'n är så mycket snyggare o slimmare, det är vad Neonode N2 skulle ha varit och nu finns den här, fullt fungerande.
Om jag hade varit mer nördig hade jag isf skaffat en telefon med större skärm och tangentbord - men det är en bra bit innan det är en bärbar dator så för mig är det fortfarande en TELEFON och då är "touch"-modellen bättre med fördel vikt, storlek och design - då är inte ett tangentbord något "mer-värde" utan som lill-tarmen, nästan helt onödig.
Men all cred till SE som lyckats få in ett QWERTY i den lilla storleken ändå, jag förstår många blir lockade när priset knappt skiljer.
Last edited: 17 september 2010