Oj, låter suveränt! Hur mycket laddar du på med och vad ska man skriva för att få frisurf dom där 30 dagarna?!
Du behöver inte skriva något. Du laddar det och så har du frisurf i 30 dagar från laddningstillfället. Det ingår även 3000 SMS i 30 dagar Sent from Tapatalk
Hur mycket är det du laddar på? 100kr,150,200? Och hur gör jag så dom tar 69kr från mig då? Behöver man inte smsa något t.ex "frisurf"?
För att aktivera surfa för 69:- måste du kontakta Telenors kundtjänst. Frågan är om du måste det, kanske räcker det att du laddar kortet varje månad så du får frisurf ihop med laddningen ? Sent from Tapatalk
Jag har för mig att man ska smsa något liknande som FRISURF SVERIGE till ett nummer.. Just nu får man frisurf när man laddar kontantkortet fram till Påsk. Därför skulle det underlätta om jag visste vad man skulle skriva för få frisurfen.
Inte omöjligt att man kan göra så men så har inte jag gjort. Jag la upp surfen för 69:-/mån i en Telenorbutik. Sent from Tapatalk
Det är ju det telenor har erbjudande på nu, du behöver inte tillägget, utan får fri surf gratis när du laddar.
Ringer i princip aldrig och tar mig rätt ofta över 1000 sms på en månad. Använder mer än 1GB per månad också, därför passar telenor bättre för mig. Att det inte är abonnemang tycker jag är skönt också.
Som jag skrev förbrukar hon inte pengarna jag laddar kortet med. Det räcker oftast att ladda det varannan månad och därför är dom där 69:- för surf bra Sent from Tapatalk
Vet du hur man får surf med kontantkort då? DVS betala 69kr för att få surf, eftersom jag inte har någon Telenor butik i närheten och inte heller fattar kundtjänsten att jag vill ha surf. Dom säger hela tiden att det inte finns..
Telenor.se --> mina sidor --> logga in --> tjänster --> beställ tjänster --> surf --> 1mbit/s --> beställ