Den amerikanska är mer lättsmält och ”mysig”, mer som en romantisk komedi. Den brittiska är mörkare. Kan nästan få stänga av stundtals när jag ser den brittiska, det är så oerhört ångestframkallande
Det var en bra sammanfattning! Den amerikanska har överlag en optimistisk anda och den brittiska en pessimistisk, så till personer som undrar om det är värt att se båda är svaret JA!
Haha, ja, särskilt den här säsongen har varit rätt hysterisk. Den lilla dockan är min favorit. Utan tvekan en av de bättre komedierna som går just nu.
Officiella trailern för kommande säsongen av Dexter. View: https://youtu.be/l9H1uSS_zkk Vet inte vad jag ska tycka. Ser inte helt värdelöst ut i alla fall. I november är det premiär.
Är mitt uppe i säsong 2 av den serien. Trodde aldrig att jag skulle fastna för en sjukhusserie, men denna är riktigt bra.
Om denna räknas som "serie" vill jag stark rekommendera den. Helt nygjorda program, jag är helt tagen efter att ha sett alla sex delar. "9/11: One Day in America" är dokumentärserien du måste se | MovieZine
Saknad, aldrig glömd säsong 4: Saknad, aldrig glömd – Avsnitt 1 Ger den 5 stjärnor av 5. Välgjord och bra skådespelare.
Oj oj vart var Trixy någonstans vid sin mors dödsbädden? Det var bara Lucifer och Chloe unge som var vid dödsbädden fy fan var jag får damp vid frågetecken.
A-List. Se den INTE. Jag är en sån som nästan alltid känner mig tvungen att kolla klart för att se hur det slutar men f*f*n så uselt skrivet det är, helt fruktansvärt...
Isländska KATLA. Bra lågmäld serie om vad som händer i en liten by under ett vulkanutbrott. Obs, det är inte utbrottet som är intressant utan nåt helt annat. https://m.imdb.com/title/tt11102190/