För tillfället finns åter "Svart läder" och "Brunt läder" armband med adapter att köpa igen. http://eshop.sonymobile.com/se/buy/ok-smartband-wrist-strap-swr510 Dessutom säljer CDON klockan för endast 1190:- http://cdon.se/hemelektronik/sony-smart-watch-3-swr50-sport-lime-p28578468
hej var hittar ni telefonboken i klockan? har just inhandla sony 3 Sms funkar som ser det Men var skriva sms? Var hitta mail? behöver hjälp Har kollat uppring Prata med klocka funkar Tacksam för svar
Jag undrar om ni får era klockor att hitta GPSsignal utan att ni har den ansluten till telefonen? Funderar på att köpa en kompis klocka men den hittar ingen satellit utan att vara ansluten till telefonen och då är ju hela vitsen borta med klockan i mina ögon.
Om du menar location så är den det. Jag testade med Maps och Viewranger. Upptäckte dock att Viewranger inte har "standalone" funktion i appen. Maps fick jag till sist en anslutning med men då uppdaterades inte kartan så jag var ute i ett ingenting.
Någon som kan tala om hur fan stänga av alarmet på klockan? nu mena jag att ta bort alarmet så den inte ringer nästa dag?
ok tack men hur från start klocka? ska jag till inställning alarm? när svep höger höger kommer jag till ex 16.22 one time
Jag är nöjd med min i alla fall. Har den bara på jobbet för att se vem som ringer, läsa mail och sms. Stegräknare är kul också [emoji846]
Jaha, köpte en också på Siba för 990kr. Känns ju inte så mkt chansning till det priset... Tänkte att jag kunde beställa lite andra armband också. Metall och läder såg ju ut att bli snyggt på. Visade sig att de var slut överallt. Inte ens Ebay hade något vettigt. Sony själva visste inte när och om de ens skulle komma tillbaka... Ingen som har några nyheter där...? Verkar ju tagit slut nästan direkt de lanserades...?!
någon som lyckas hitta armband till klockan? gärna i metall eller den som man kan sätta in eget band?
Beställde ett brunt läderarmband från Sonys webshop igår och det är redan skickat. Tyvärr fanns inte svart läder eller metall i lager. Mitt metall börjar bli risigt. http://eshop.sonymobile.com/se/buy/ok-smartband-wrist-strap-swr510/
Jag har varit ute efter en sådan där adapter för läderband hur länge som helst, men aldrig lyckats få tag på något. Upptäckte idag att man kan köpa en adapter utskriven på 3D-skrivare, men jag vill gärna försäkra mig om att kvalitén är okej innan jag betalar 300 spänn (inklusive porto). Är det någon av er som har erfarenhet av en sådan?
Jag jobbar med 3D print på heltid. Det är inte bara att svara på hur bra det blir och om 300kr är billigt. Det handlar om vem som ritat prylen, hur duktig denna är. Inte bara på att rita utan att rita FÖR 3D print. och inte bara för 3D print utan för just den tekniken/skrivaren som du tänker använda. Man skulle kunna testa fram en lämplig design i en billigare plastsort, sen printa i metall på shapeways tex, men men jag har inte tid eller ork att lägga den kraften som behövs för att testa fram allt detta. och... jag tror med min erfarenhet inte att någon lyckats bättre än till 50% att lösa uppgiften i din fråga och jag tänker inte gå runt med något som inte blir iaf över 90% hepp!