Diskussion: Swappie / Swappie.com - köper begagnade telefoner

Discussion in 'Återförsäljare och tillverkare' started by niclasc, Sep 30, 2022.

  1. bernard

    bernard Droidmin Staff Member

    Joined:
    May 14, 2009
    Messages:
    42 287
    Likes Received:
    47 367
    Operatör:
    Tre+Fello
    Telefon:
    Pixel 9 Pro+iPhone 13 mini

    MINA ENHETER

    Operatör:
    Tre+Fello
    Telefon:
    Pixel 9 Pro+iPhone 13 mini
    ROM:
    Stock
    Platta:
    Watch Series 7
    Övrigt:
    Huawei Watch GT (2019)
    Glömde återkomma. Den var i så gott som nyskick, kunde inte hitta minsta tecken på användning. Telefonen kommer i en vit låda som det bara står "Swappie" på, vilket var lite trist. Jag hade hellre haft originalförpackningen.

    När de byter batteriet blir det dock inte original, så om man väljer nytt batteri får man ett tredjepartsbatteri installerat vad det verkar, då telefonen meddelar att batteriet inte är original om man kollar under batteristatus. Allt fungerar dock fint och batteritiden har det inte varit något fel på heller.

    Swappie skickade med ett fodral för iPhone 13 och inte 13 mini, men jag fick tillbaka pengarna för fodralet på Swish på en gång så fort jag påpekat det, så supporten fungerade fint.
     
    Helge67 and fkt67 like this.
  2. NiklasO

    NiklasO Android Apprentice Hedersmedlem

    Joined:
    May 21, 2010
    Messages:
    3 656
    Likes Received:
    1 913
    Operatör:
    Comviq
    Telefon:
    Google Pixel 8 Pro

    MINA ENHETER

    Operatör:
    Comviq
    Telefon:
    Google Pixel 8 Pro
    Min dotter fick en 13 här om dagen i present. Helt utmärkt skick och skärmskyddet satt perfekt. 100% batterihälsa. Hennes kom dock i svart box men det var "Premium Series", batteriet är original. Mycket snabb leverans.
     
    Last edited: Mar 8, 2025
    fkt67 and bernard like this.