Den du länkar till finns på Google play och går ladda ner med surfplatta. Men fungerar inte för sparbank kunder Det vi söker är apk för sparbank.
Ja appen funkar att installera men det är inte sparbankens app. Den som han länkar till går att ladda ner från play
NalleN; MEE; Sorry, missade det. Här kommer APK från Sparbanken från Play Store v. 3.0.2, är det denna ni ville ha? http://minus.com/lbqzQaNnWnTXRH (Och sorry för att jag svarar så sent, haft fullt upp och inte så bra koll på forumet.)
Weee Tackar. Det fungerade kanon på min platta. Förstår inte varför sparbanken inte tillåter att installera den på plattan.
Troligen har de satt någon specifik hårdvaruenhet som krav som din enhet saknar. Du kan ju testa att felanmäla det till dem så kanske de kan komma fram till om kraven är för hårt satta eller inte.
Appen är uppdaterad idag, 9 jul. Konstigt nog har dem samma versionsnummer enligt Play (3.0.2) och kag hittar inte någon info i appen om versionsnummer. Här är iaf en länk: http://i.minus.com/1341865473/BxavPfJFK5lwY9GfLOqdXA/imepFxuGLERRn.apk
Det kan ta lite tid för Plays servrar att synkas ihop och indexera uppdateringar, så vissa får de senare. Notera att detta inte är Swedbank-appen utan den för sparbankerna. Bild som visar när uppdateringen släpptes. http://i.minus.com/1341877401/gr0wY5BPZbgsBfcGFyVr-w/ib2DQOW42nyONf.png
Aha då var det inget! Trodde det gällde Swedbank då rubriken indikerade på det. Skickat från min GT-I9300 via Tapatalk 2
Då har man blivit utskrattad av Swedbank support. Försökte rapportera att man inte kan fylla i ören när man ska betala en räkning, kommatecken saknas pga att belopp fältet är av typen telefonnummer, och att allt försvinner om man vänder mobilen. Tydligen kan det omöjligen vara fel i deras app så det måste vara fel på mig eller min mobil. Någon annan som kan testa?
Jag har samma problem med Swedbank appen hittar inget kommatecken och den beter sig riktigt mysko när skärmen roterar. Tömmer siffrorna i fälten och ibland även loggar ut. Skickat från min GT-I9300 via Tapatalk 2
Nu använder jag sparbanksappen men tror att de är lika, jag har inga problem att skriva kommatecken i beloppsrutan. Jag använder SlideIT som tangentbord.
Det funkar med slideIT och sense original men inte med SwiftKey 3, där har man bara punkt. Så det hänger på tangentbordet. Sent from my HTC Sensation using Tapatalk 2
Standard AOSP tangentbordet visar inget kommatecken för telefonnummer fält heller. Men visst, det är en workaround att använda ett annat tangentbord. Är dock inte mindre fel i Swedbank appen för det.
Det kan jag ju hålla med om, appen borde inte välja den layouten eller att de borde godkänna punkt som decimaltecken.