Vet inte om jag helt håller med angående designen.. Jag samt andra bekanta jag visat den för har sagt att de tyckt den var snygg, och de har inte varit värst teknikintresserade i allmänhet. Dock tycker jag personligen att boxen hade fått ett mycket mer professionell look ifall texten "Dual Core Android TV Box" togs bort.. Tycker själv att det ser lite billigt ut.. Sen hade iallf ett USB-uttag på baksidan varit riktigt användbart då man kunde dolt sin tangentbords-sändare eller ännu bättre, ett usb-minne/hårddisk.
Angående boxen i sig så tycker jag den fungerar bra, den har inte alls hängt sig för mig och väldigt, väldigt sällan har den frusit eller laggat i bilden.. Deras Team verkar både aktiva och effektiva och bara de lyckas fixa ljudet för HD-filmer så tycker jag att denna boxen är riktigt bra och mycket prisvärd! Dock för den ultimata android boxen så har den ju lite tomt med utgångar.. Jag hade gärna sett optisk ljudutgång för att koppla in i min förstärkade direkt. Där verkar ju ATV1200 vara exeptionell..
![[IMG]](proxy.php?image=http%3A%2F%2Fgeniatech.com%2Fimages%2Fatv1200_3.jpg&hash=f8619e480998c58ebaf7586ed9b2db91)
*edit*
Finns det någon möjlighet att de skickar den rootad då detta är mycket nyttigt för en android tv-box? (ftp-server, samba-server, sixaxis controller etc..)
Last edited: Jan 31, 2013